• Bağlarbaşı Mah. Bağdat Cd. Özçetin Sk. No:3 K:3 Maltepe İstanbul
  • 0216 457 30 35
  • [email protected]

Ayak Detoksu

Ayak Detoksu Hakkında

Gün boyu bedenimizin yükünü çeken ayaklarımızı sağlığına kavuşturmak için tercih edebileceğimiz yöntemlerden birisi de ayak detoksudur. Bu detoks eski zamanlardan beri uygulanmakta, ayakkabıların içinde kalan; koku problemi ya da deri problemi olan ayakları ferahlatmak içindir. Ayak sağlığı oldukça önemlidir ve ayakların sağlığını korumak isterseniz, ayak detoksu yapmanızı öneririz.

Ayak Detoksu Nedir?

Ayak detoksu, basit şifalı otlar yardımı ile ayakları ferahlatmak; kokudan arındırmak çok daha pürüzsüz bir yüzeye kavuşturmak için yapılan bir eylemdir. Bu eylem için birçok şifalı ot kullanılmaktadır. Özellikle nasır problemi olan ya da sertleşmiş dokuları bulunan kişilerin, ayaklarını ferahlatmak; yumuşatmak için ayak detoksu yapmak son derece önemli olacaktır.

Ayak detoksu için kullanılan bitkiler

Ayak detoksu yaparken; önemli bitkilerden bir tanesi ‘nane’ olarak bilinir. Ayaklarınızı rahat hissettirmek için yapılan detoks malzemelerinin arasında mutlaka nane olmasını öneririz. Bir nemlendirici krem içerisinde 1 tutam nane, ya da isteğe bağlı olarak fesleğen konularak işleme başlanılabilmektedir. Birkaç damla limon sıkıldıktan sonra karıştırılan kremsi doku doğrudan ataklara sürülür. Ayak detoksu için yapmış olduğunuz karışımı uyguladıktan sonra; artık yapılması gereken bir topuk temizleyici yardımı ile yumuşamış topuk dokularınızı temizlemek olacaktır. Ayak bakımı da bakımlı olabilmek adına en az eller kadar önemlidir ve bu asla atlanmaması gereken bir adımdır. Siz de bu yöntemi deneyerek ayak detoksu yapabilirsiniz.


Kampanyalı Fiyatlarımız için