• Bağlarbaşı Mah. Bağdat Cd. Özçetin Sk. No:3 K:3 Maltepe İstanbul
  • 0216 457 30 35
  • [email protected]

Epilasyon

Epilasyon Nedir?

Epilasyon, istenmeyen tüylerin köklerini zayıflatmak ve azaltmak için özel teçhizat ile cildin alt tabakalarına farklı dalga boylarında ışık gönderilerek yapılan bir uygulamadır. Yapılan epilasyon uygulamasında tüylerin kökleri işlevini bir seferde kaybetmemektedir. Bu nedenle epilasyon işleminin tekrarlanması gerekmektedir. İşlemin kaç kez tekrar edeceği tüylerinizin yapısına göre değişiklik göstermektedir. Bu uygulamayı yapan personel tarafından cildinizin durumuna göre karar verilmelidir.

Epilasyon Zararlı mı?

Epilasyonu uygulamaları alanında yapılan çeşitli bilimsel araştırmalar 4-5 seans epilasyonun sağlığa bir zararı olmadığını göstermektdir. Ancak cildinizin durumu, işlemin nasıl uygulandığı ve sonrasında cildinize yaptığınız bakım bu konuda önemlidir. Alanında uzman personel tarafından epilasyonu yaptırmak sağlığınız açısından son derece önemlidir. Bu konuda kendinizi riske atmamalısınız. Aksi takdirde cildinizde lekeler oluşabilir. İstenmeyen tüylerden kurtulayım derken cildinizde kalıcı lekeler oluşmasına izin vermeyin. Bu bakımdan epilasyon alanında tecrübeli ve bilgili uzman personelden yardım almalısınız

Epilasyonu yanlış uygulanırsa ne olur?

Yanlış uygulamaya bağlı olarak cildinizde lekeler oluşabilir. Bu noktada cildinizin rengi, tüylerinizin rengi, tüylerinizin sertlik derecesi ve bunlara göre epilasyon yapılması önem kazanmaktadır. Eğer tüyleriniz çok açık renkliyse ışı tüylerinizi algılamakta zorlanır. Eğer tüyleriniz çok koyu renkte ve sert ise ışın köklerine etki etmekte yine zorlanır. Her iki durumda da epilasyon uygulayan kişinin ışın dalga boyunu ve frekansını, süresini arttırmaması gerekir. Aksi halde epilasyonun zararları artar. Cildiniz tahriş olmakla kalmaz, kalıcı lekeler oluşabilir.

Berrin Eren'da epilasyon yaptırabilir miyim?

Berrin Eren Bakım ve Güzellik - Istanbul Epilasyon Merkezimizde alanında tecrübeli ve bilgili uzman personeli bulmanız mümkün. İstanbul Epilasyon hakkında detaylı bilgiye ulaşmak isterseniz ister email, ister telefonla bize her daim ulaşabilirsiniz. Konu hakkında özel bilgi ve tecrübeye sahip personelimiz sizlere ihtiyacınız olan bilgiyi verecek, gerekli desteği sağlayacaktır. İstanbul da epilasyon denilince akla gelen ilk güzellik salonu olmak için profesyonel kadromuzla sizleri bekliyoruz.


Kampanyalı Fiyatlar ve Bilgi için